Şule Çet soruşturmasında yeni gelişme

Şule Çet soruşturmasında yeni gelişme
Şule Çet soruşturmasında yeni gelişme

Şule Çet, 29 Mayıs 2018’de lüks bir plazananı 20. katından şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybetti. Aynı dairede bulunan Çet’in patronu Çağatay Aksu ve arkadaşı Berk Akand, gözaltına alındı. İki kez nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüpheliler, her ikisinde de hâkim tarafından adli kontrolle serbest bırakıldı. Ancak bu süreçte

“Berk odada değildi”


-Reklamdır-

Savcılık, dosyaya giren rapor nedeniyle yeniden iki şüphelinin ifadesine başvurdu. Şüpheli Çağatay Aksu, Çet’in tırnaklarında Berk Akand’a ait DNA örneklerinin tespit edilmesiyle ilgili olarak “Ben Emniyet birimlerinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında ve Sulh Ceza Hakimliğinde ifade verdim. O ifadem doğrudur. Olay anında Şule Çet’i aşağıya düşerken kurtarmaya çalışan benim. Berk Akand, Şule Çet’in aşağıya düşme anında odada değildi. Nasıl çıktığını bilmemem” dedi.

Şişeler alınmış olabilir

Savcının,

Tokalaşmayla geçmiş olabilir iddiası

Şüpheli Akand da kendisine ait DNA örneğinin Şule Çet’in tırnakları arasında çıkmasıyla ilgili olarak “Olay günü Şule Çet ile tokalaşmıştık. Aynı bilgisayarı kullanarak müzik seçmiştik. DNA bu şekilde Şule Çet’in eline geçmiş olabilir. Ben olay anında odada yoktum” dediği öğrenildi.

Ana rapor bekleniyor

Olay gecesine ilişkin HTS kayıtları da soruşturma dosyasına ulaştı. HTS kayıtlarından yapılacak analizle şüphelilerin ve maktülün telefon trafiği ortaya konulacak. Savcılık, şüpheliler hakkında bir karar verebilmek için Adli Tıp Kurumu ana raporunu beklemeye başladı. Gelecek rapor olayın bir intihar mı yoksa cinayet mi olduğunu ortaya koyacak.

öne çıkan haberler

14 saatte pişiyor

Jennifer Lopez’in pozu olay oldu

Yüzlerce kedisi var

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
DjMemoli Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
DjMemoli
Ziyaretçi
DjMemoli

%%yazar&& bunu beğendi