Otobüs şoförü 1453 kilometrelik yolu tek başına gidecekti!

Otobüs şoförü 1453 kilometrelik yolu tek başına gidecekti!
Otobüs şoförü 1453 kilometrelik yolu tek başına gidecekti!

 

Mardin’den otobüse binen 40 yolcu, hareket ettikten bir süre sonra otobüste firmanın ismi olmadığı, düşük modelli bir otobüs olduğunu son anda fark etmelerine rağmen otobüse binerek yola çıktı.

Yaklaşık 2 saatlik Mardin-Şanlıurfa yolunu 6 saatte kat eden otobüste bulunan yolcular, kliması ile televizyonu çalışmayan, muavini olmayan ve tek şoförle seyahat ettiklerini görünce duruma isyan etti.


-Reklamdır-

Bunun üzerine şikayetlerini şoföre bildiren yolcular, muhatap alınmamaları üzerine Şanlıurfa Karaköprü girişinde polisi arayarak, 35 ADV 627 plakalı otobüsü şikayet etti.

Yolcuları yol kenarında indirdi

Yolcuların tepkisine daha fazla dayanamayan otobüs şoförü terminale girmeyerek yolcuları yol kenarında indirdi.

Bu sırada şikayet üzerine olay yerine gelen polis kaldırım üzerinde oturan yolcuları görerek otobüste yaptığı incelemede 1453 kilometrelik yolu tek şoförle yol almayı ve yolcuların hizmet alımının taahhüdünü yerine getirmediği gerekçesiyle şoför ve firmaya 2 bin 900  TL para cezası kesti.

Şanlıurfa’da yaklaşık 2 saat boyunca bekleyen ve mağdur olan yolculara,  polisin firma yetkilileriyle yaptığı görüşmelerin ardından Gaziantep’ten başka bir otobüs geleceği bildirildi.

Bunun üzerine diğer otobüs Şanlıurfa’dan ayrıldı. 40 yolcunun hayatı tek şoförle bağlı olduğunu ifade eden yolcular ise seyahat firmasına ayrıca dava açacaklarını kaydetti.

öne çıkanlar

O isyanda nüfusun altıda biri öldü

Sırp mafya lideri Antalya’da yakalandı

Saçlarını kestiren Edis’e ilginç yorum

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir