Nazar Nur Kaya’nın ablası: Beni buradan çıkaramayacaksın dedi

Nazar Nur Kaya'nın ablası: Beni buradan çıkaramayacaksın dedi
Nazar Nur Kaya'nın ablası: Beni buradan çıkaramayacaksın dedi

O Ses Çocuklar yarışmasıyla

Yanlış iğne iddialarına yalanlama 


-Reklamdır-

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği, “O Ses Çocuklar” yarışmacısı Nazar Nur Kaya’nın vefatına ilişkin, “hemşireler tarafından yanlış iğne yapıldığı, doktor veya hastane ihmali” iddialarını yalanladı.

Açıklamada şöyle denildi:

“30.10.2018 tarihinde medyada yer alan ‘O Ses Çocuklar Yarışmacısı Hayatını Kaybetti’ başlıklı haberler ile ilgili iddialara yönelik Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğince aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Hastamız Nazar Nur Kaya’nın SLE hastalığı neticesinde vefat etmesi bizi de derinden üzmüştür. Ancak medyada oluşan haberler nedeniyle vefat nedeni hakkında doğru bilgilendirme amaçlı açıklama yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Sistemik lupus eritematozus (SLE) hastalığı alevlenme ve remisyon döngüleriyle seyreden birçok sistemi tutabilen otoimmün ve kronik bir romatizmal hastalıktır. Çocukluk döneminde, erişkin başlangıçlı SLE’ye göre daha sık böbrek ve santral sinir sistemi tutulumu yaptığı için hem morbiditesi hem de ölüm oranları daha fazladır.

Hastamız, yaklaşık 1 ay süren hastalık dönemi sürecinin sonunda hastanemize başvurmuştur. İlk başvuruda genel durumu kötü olan hastada hastalığa bağlı; böbrek, beyin, akciğer ve damar tutumunu içeren çoklu organ tutulumu saptanmıştır. Hastamıza modern tıbbın gerektirdiği tüm tedaviler yapılmasına rağmen yanıt alınamamıştır.”

öne çıkan haberler

En güzel 15 melez

Şampiyonluk favorisini açıkladı

En sağlıksız beslenen ülkeler

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
LeVeNt42 Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
LeVeNt42
Ziyaretçi
LeVeNt42

Merhaba herkese siten inanılmaz dikkat çekici, şukuladım