İstanbul’da Fazıl Say rüzgarı

İstanbul’da Fazıl Say rüzgarı
İstanbul’da Fazıl Say rüzgarı

Konserine Nâzım Hikmet’in ülke özlemini anlattığı ‘Memleketim’ şiiriyle başlayan Fazıl Say, İlk Şarkılar repertuarının dışında, Gershwin’in popüler caz şarkısı “Summertime” ve Aşık Veysel’in “Kara Toprak” eserini yorumladı.

Program sonunda seyircilerden büyük alkış alan Fazıl Say, üç kez sahneye çağırıldı. 


-Reklamdır-

Kapıda kuyrukların oluştuğu konserde Fazıl Say’a solist Serenad Bağcan eşlik etti.

Konser boyunca seyirci ile diyalog içinde olan Fazıl Say, dünyanın çok çeşitli ülkelerindeki caz kulüplerinde bu tarz konserlerin verildiğini söyleyerek ”Dinleyicilerle bu tür mekanlarda daha yakınlaşıyorum. Daha çok insanla buluşma şansımız oluyor. Bir senfoni orkestrasıyla da bu tür mekanlarda konser vermek isterim’’ dedi.

42 sanatçı sahne aldı

Gecenin ikinci bölümünde ise; Doğu-Batı sentezi, Türk musikisi, caz, kabare müziği, nostaljikmelodileri ve akılda kalıcı sözleri ile her biri farklı stilde ve farklı konularda olan Güz Şarkıları izleyiciler ile buluştu. Güz Şarkıları’nda yorumcu Ece Dağıstan piyanoya hayat verirken, Güvenç Dağüstün solist olarak yer aldı. 

İkiliye orkestrada usta isimler Volkan Hürsever(kontrbas), Ediz Hafızoğlu (davul) ve Gürtuğ Gök (saksafon) eşlik etti.

‘Burada Müzik Var’ etkinliklerinde 9 gece boyunca, 2 farklı sahnede 27 ayrı performans içerisinde 42 sanatçı sahne aldı. Ada Müzik Günleri’nde, uzun süredir sahneye çıkmayan gruplarla birlikte, daha önce hiçbir yerde dinleyici karşısına çıkmamış özel programlar da müzikseverlerle buluştu. 

 

 

 

öne çıkan haberler

“Süper tekinsiz bir yer”

Yonca Evcimik’ten takipçisine jet yanıt

Tarkan’dan eşine yasak

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir