Eski eşini öldürmüştü! Yeniden yargılamada cezası düştü

Eski eşini öldürmüştü! Yeniden yargılamada cezası düştü
Eski eşini öldürmüştü! Yeniden yargılamada cezası düştü

Bozyaka Mahallesi 3084 Sokak’ta 2014 yılında meydana gelen olayda, aşçılık yapan Zeliha Şule Demiray, işine gitmek için sabah evinden çıktı. Bu sırada bir yıl önce boşandığı İbrahim Tahan, Demiray’ın önünü keserek barışma teklifinde bulundu. İddiaya göre, eşinden alkol aldığı gerekçesiyle boşanan Demiray, barışma teklifini kabul etmedi. İbrahim Tahan, otomobilinden aldığı pompalı tüfekle, Zeliha Şule Demiray’ı göğsünden vurarak yaraladı. Tahan, daha sonra başına dayadığı tüfeği ateşledi. Silah seslerini duyarak dışarıya çıkan mahalle sakinleri yerde iki kişinin yaralı halde yattığını görünce durumu

Yargıtay bozdu, indirim uygulandı


-Reklamdır-

Bozma kararının ardından aynı mahkemede yeniden görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık İbrahim Tahan, Zeliha Şule Demiray’ın yakınları ve tarafların avukatları katıldı. Yargıtay’ın daha önceki kararı bozmasının ardından duruşma savcısı verdiği mütalaasını değiştirip Tahan’ın ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan değil, ‘kasten öldürme’ suçundan yargılanmasını talep etti. Zeliha Şule Demiray’ın ailesinin avukatı Şükran Öztürk, sanığın olayı, sabahın erken saatlerinde tasarlayarak gerçekleştirdiği belirterek, sanığın daha önceki mütalaada yer alan ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan cezalandırılması gerektiğini söyledi. Karar öncesi son sözü sorulan sanık ise “Olayı isteyerek ve tasarlayarak gerçekleştirmedim” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık İhrahim Tahan’ı ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Duruşmalardaki iyi halinden dolayı cezası 25 yıla indirildi, tutukluluk halinin devamına karar verildi.

 

öne çıkan haberler

Şampiyonluk favorisini açıkladı

Eşini şikayet etti

En güzel 15 melez

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir