Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Soçi açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Soçi açıklaması
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Soçi açıklaması

Türkiye-İran-Azerbaycan üçlü Dışişleri Bakanları toplantısı için İstanbul’a gelen İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ikili bir görüşme gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-İran-Azerbaycan üçlü Dışişleri Bakanları toplantısının ardından gerçekleştirilen basın toplantısında açıklama yaptı.


-Reklamdır-

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Suriye’nin İdlib bölgesini kapsayan Soçi Mutabakatı plana göre işliyor” dedi. Çavuşoğlu sözlerine “İdlib bölgesi için söyleyecek olursak, defalarca Rus ortaklarımızla bu memorandum imzalandıktan sonra atılan adımlardan çok memnun olduklarını söylediklerini duymuşsunuzdur. Dolayısıyla şu anda İdlib üzerinde böyle bir sorun yok. Ağır silahların çekilmesi, radikal grupların çekilmesi, radikal gruplar terör örgütleriyle ne yapacak bunların konuşmamız lazım. Şu anda bu memorandumun uygulanması konusunda bir sıkıntı yok. İki tane yolun Halep’i Hama’ya ve Lazkiye’ye bağlayan M4 ve M5 yollarının da açılması yıl sonuna kadar gerçekleşecek. Şu anda her şey seyrinde gidiyor. Zaten teröristler ve radikal gruplar aykırı bir tutum sergilerse ilk önce biz müdahale ederiz” diye devam etti.

 

 

 

öne çıkan haberler

Eşini şikayet etti

Düşen helikopterden yasak aşk çıktı

En sağlıksız beslenen ülkeler

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir